przewróć kartkęWystawy - strona 23. Przewróć kartkę- wystawa "Intymne zapatrzenia" Mirosławy Kiełkowskiej

"5 par oczu i obiektyw - DEBIUTY i POSTDEBIUTY"

sierpień 2002
... i tak, jak różni są ludzie, różne są fotografie. Każdy bowiem ma swój świat, własny, w którym żyje i który jest jego, tylko jego. Fotografia jest częścią tego świata. stąd też wielość fotografii choć materia pozostaje taka sama i sposób "malowania światłem" ten sam. Różność fotografii wynika też z naszego ja. To ja nas wyróżnia i odróżnia. Bez naszego ja bylibyśmy tacy sami, i - być może - fotografia byłaby taka sama. Ważne również jest to, że przez tę różnorodność fotografii-zdjęć możemy inaczej, w różny sposób spoglądać na otaczający świat. Ważne jest, że z tych zdjęć czerpiemy wiedzę i przyjemność, radość. My, którzy fotografie-zdjęcia oglądamy, i autorzy, którzy nam zdjęcia, swoje zdjęcia, pokazują. A najważniejsze, że w dobie tak gwałtownego rozwoju techniki i powierzania wszystkiego wszystkowiedzącym komputerom ktoś jeszcze sięga po aparat fotograficzny dla samej przyjemności fotografowania...
J.L.

Autorzy:
Barbara Englender
Mirosława Kiełkowska
Mariusz Korus
Witold Piksa
Piotr Polok

Mirosława Kiełkowska

Piotr Polok

Barbara Englender

Mariusz Korus

Witold Piksa

Mirosława Kiełkowska
"Debiuty i postdebiuty, czyli pięć par oczu i obiektyw" tak zatytułowano zbiorową wystawę pięciu członków Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego "Niezależni", której wernisaż odbędzie się 5 sierpnia w Galerii "Epicentrum" Miejskiego Ośrodka Kultury.
Niezależna wystawa"Niezależnych"
Autorzy wystawy: Barbara Englender, Mirosława Kiełkowska, Mariusz Korus, Witold Piksa i Piotr Polok, to młodzi stażem bądź wiekiem członkowie klubu. Wielu z nich np. Barbara Englender czy Witold Piksa ma na swoim koncie niejednokrotne sukcesy m.in. zdobyte wyróżnienia podczas tegorocznego VII Jastrzębskiego Festiwalu Kultury w kategorii Fotografia. Prezentacja około sześćdziesięciu prac odbędzie się w nietypowy sposób. Ściany galerii podzielone zostaną na pięć odrębnych części, z czego każdy artysta otrzyma jedną z nich i w sposób indywidualny będzie mógł zaprezentować swój najnowszy lub najciekawszy dorobek artystyczny.
Wystawę zorganizowano w ramach obchodów 30-lecia Jastrzębskiego Klubu Fotograficznego "Niezależni". Jest to ostatnia z planowanych na ten rok wystaw członków klubu, które prezentowane były w Jastrzębiu Zdroju. Ekspozycja potrwa do końca sierpnia.
"Jastrząb" nr 28/2002
powrót
Powrót na okładkę wystaw